Radyo Frekans - Epiladerma
Radyofrekans Dalgaları İle Kontrollü Derin Isı Tedavisi
Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Radyofrekans Etkileri
Selülitlere bölgesel yağ birikimlerini azaltır
Kollardaki gevşemelere çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasını sağlar
Tüm yüzün toparlanması (kolajen stimülasyonunun uyarılması) uygulamalarında kullanılmaktadır
Radyofrekans Nedir?
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.
Nasıl Çalışır?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.
Amaç Nedir?
Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır.( normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.
Etkileri Nelerdir?
Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır. 1.Etki: Temel Mekanizma: Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. 2.Etki: Yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar. 3.Etki: Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.
Isı Nasıl Kontrol Edilir?
Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür. Hangi bölgelerde uygulama, hangi başlık ile yapılır? Tripolar, bipolar ve unipolar radifrekanslar bulunmaktadır. Tripolar ve bipolar başlıkla yüz uygulamaları, unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.
Tedavi Süresi
En küçük bölge için 15-30 dakika (yüz), bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.
Urgalama Acı Verir mi?
Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.
Tedavide Cilt Renginin Koyu Olması Bir Sakınca Mıdır?
Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.
Tedavi Aralığı Nedir?
En kısa tedavi aralığı haftada 2,en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.
Kimlere Uygulanamaz?
Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.), hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.
Tedaviden Nasıl Sonuçlar Beklemeliyiz?
Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.
Yüz Bölgesi Radyo Frekans
Radyofrekans tedavileri, özellikle Uni-Polar RF ve Bi-Polar RF enerjilerini birleştirerek tek bir aplikatör ile cildin eş zamanlı olarak hem derin hem de yüzeyel ısıtılmasını sağlarken cilt yüzeyinin zarar görmesini de engeller. Artık, cildi pürüzsüzleştirmek, sıkılaştırmak ve kollajenini rejenere etmek iğnesiz, ağrısız ve beklemeksizin daha kolay ve hızlı.

Seçkin dual teknolojinin tek bir aplikatörde birleşmesi, tedavilerinin sağlıklı dokulara zarar vermeden dermisin derinine ve derialtı tabakalara kadar RF enerjisinin nüfuzunu sağlar. Yağ hücreleri ve bu hücreleri çevreleyen kollajen liflerini ısıtır. Fibroblast aktivitesinin artması, kollajen kontraksiyonu ve yeni kollajen ve diğer dermal matriks proteinlerinin yeniden şekillenmesi ile rejenerasyon oluşur. Cildin elastik lifleri kollajen ve elastin, fibroblast adı verilen cilt hücreleri tarafından üretilir. Bunlar kasıldığı için kollajen lifleri ciltte anında bir sıkılaşma oluşturacak şekilde yakınlaşır (anında sonuç). Tam bir tedavi döneminin sonunda kollajen şekillenmesi ve rejenerasyonu oluşur (uzun süreli sonuç). Radyofrekans tedavileri yüz, boyun ve kol derinizi hassas ve etkili bir şekilde sıkılaştırır.

RF teknolojisi, hedeflenen hücrelere gerekli ısıyı verirken cildin soğutulma ihtiyacını da ortadan kaldırır. Böylece ilk uygulamadan itibaren görsel sonuçları olan daha güvenli bir tedaviyle sonuçlanan hatta daha hızlı bir netice sağlar.

Radyofrekans Yüz Konturu ve Cilt Sıkılaştırma Tedavileri Nasıl İşler?
RadyofrekansCildimiz zamanla yaşlanır ve sürekli dış etkenlere maruz kalır. Bundan dolayı bağ dokuda kırılmalar oluşarak, kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Radyofrekans enerjisi, kollajen liflerinin biriktiği Ekstra Sellüler Matriks ve cilt dokularını ısıtmak üzere cilt tabakalarına nüfuz eder. Lokal ısınma kollajen liflerinin anında kasılmasını sağlar ve aynı zamanda fibroblast metabolizmasını artırarak yeni Kollajen ve Elastin liflerinin üretimini hızlandırır.

Kollajen liflerinin kasılması ve kollajen ve elastin depolarının rejenerasyonu cilt katmanlarını sıkılaştırarak daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümü sağlar.
Call Now ButtonBize Ulaşın