Kalıcı Makyaj - Epiladerma

Kalıcı Makyaj

Ciltte hasar görmüş, görünümü bozulmuş, hoş olmayan bir görüntü oluşturmuş olan kaş, dudak ve kirpik dipleri görüntü kusurlarının onarılması işlemidir. Her daim bakımlı ve makyajlı görünmek isteyenlere uygulanabildiği gibi sadece kusurların doğal bir şekilde onarılması için de uygulama yapılır. Farklı tekniklerle kaş tasarımı, dudak çevresi ve içleri ve eyeliner- deepliner şeklinde kirpik diplerine ve içlerine uygulama yapılır. Tekniğin seçimi tamamen kusurların derecesine ve kişinin isteğine paralel olacak şekilde belirlenir.

Uygulama yapılacak bölgede iltihap olmamalı ve kişinin uygulama öncesi kanı sulandırıcı alkol, ilaç ve bunun gibi şeyleri almaması gerekmektedir. Kalıcı makyaj yapılacak bölgeye lokal anestezi (duruma göre krem veya iğne) yapıldıktan sonra uygulama yapılacak yerin dezenfekte edilmesi gerekir. Bundan sonra kişinin ten rengine göre boya karışımı yapılır daha sonra kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş olan kalıcı makyaj makinesi ve ucunda çalışan özel kalıcı makyaj iğnesi ile derinin bir milimetre altına boya işlenerek enjeksiyon sağlanır. Kalıcı makyaj profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez. Bütün boyalarımızın laboratuvar raporları mevcuttur. Kalıcı makyajın yapıldığı bölgeye göre de acı değişmektedir. Bu yüzden farklı bölgelere göre farklı anestezi teknikleri uygulanabilir.
Kaşa Kalıcı Makyaj
Seyrek eksilmiş kaşlarınızın görüntüsünü, yoğunlaştırarak güzelleştirir, kaşınızın şekli istediğiniz gibi durmuyorsa yüzünüze en uygun istediğiniz kaş şekline kavuşmanızı sağlar sağlık nedenleri dolayısıyla kaşları dökülmüş kişilere yepyeni kaş görüntüsü verilebilir.

Dudak Kenarlarına Kalıcı Makyaj
Dudakların daha belirgin ve öne çıkması sağlanabilir. Şekilsiz dudakların düzeltilmesi sağlanabilir. Parlatıcıların ve dudak boyalarının akması engellenebilir. Küçük dudakların dolgun gözükmesi sağlanabilir. Dudaktaki yara izlerini kapatılması sağlanabilir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıcıdır?
Birçok dış faktöre bağlıdır
Uygulanan tekniklere bağlıdır
Fizyolojik faktörlere bağlıdır
Deneyimler göstermiştir ki 2 – 6 yıl kalıcılık beklenebilir
Tamamen renk açılması veya “son kullanım tarihi” GARANTİLENEMEZ

Hangi Faktörler Kalıcılığı Etkiler? Güneş ışınları, UV- ışınları = serbest radikaller
Metabolizma
Cilt kimyası
Cildin emme kabiliyeti (dermişin yapısı)
Seçilen renk tonu (açık ton, koyu ton, bazı renkler)
Pigmentlerin karakteristikleri
Implantasyon derinliği
İyileşme şekli
Müşterinin davranışı
Kimlere Kalıcı Makyaj – Mikropigmentasyon Tavsiye Edilir? Kalıcı makyaj günlük makyaj alışkanlıklarına ideal bir alternatiftir. Doğa tarafından konturları ihmal edilmiş kişilerin yüz hatlarını düzeltme ve iyileştirme imkanı verir Mükemmel bir makyaj yapmak için vakti veya becerisi olmayan kişilere Normal makyaja tahammül edemeyen veya taşıyamayan kişilere Kalıcı makyaj için en önemli kriter: gün boyu 24 saat süreyle güzel görünmek isteyenlere
Call Now ButtonBize Ulaşın