Kalıcı Epilasyon - Epiladerma
Diode Kalıcı Epilasyon
Diyot kalıcı epilasyon, 810 nm dalga boyunda ve epilasyon için sık kullanılan bir kalıcı epilasyon türüdür. Kalıcı epilasyon yöntemleri kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Bu yöntemde uygulama derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki renk hücreleri bu enerjiyi emer ve çevre deri ile dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar. Zarara uğrayan kıl tekrar çıkmamaktadır. Diyot sistemi dalga boyunun fiziki özelliklerinden dolayı koyu cilt tiplerinde de uygulanabilir. Yüksek güç kapasitesiyle ve özellikle daha derine inerek derin yerleşimli kıllarda köke kolayca ulaşır. Bu özelliği sayesinde diyot kalıcı epilasyon yüz, sırt, kol, omuz bölgelerinde en çok tercih edilen yöntem olmuştur.

Diyot kalıcı epilasyon asıl olarak kalın kıllarda etkilidir. Fakat değiştirilebilen Pulse süreleri sayesinde ince kıllarda da başarıya ulaşmıştır. Epilasyon işleminin çekinildiği yüz, boyun ve ense gibi ince kıllarında olduğu alanlarda önemli derecede avantaj sağlar ve başarılı epilasyon gerçekleştirir.

Diyot’un en başarılı olduğu bölgelerden biri de yüz bölgesidir. Bu bölgede bilindiği gibi bazı epilasyon sistemleri yetersiz kalmaktadır. Diyot ile yüz bölgesinde hormonal bozukluk olan kişilerde bile tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Yaz aylarında da seanslara ara vermeden işlem yapılmaktadır.

Ütüleme teknolojisiyle diğer yöntemlerden çok daha hızlı etkili ve güvenlidir. Koruyucu özelliği çok yüksek olan Diode Ütüleme Sistemi en koyu cilt tiplerinde bile yaz aylarında dahil olmak üzere etkili bir yöntemdir. Diode Ütüleme Sistemi FDA Sağlık Örgütü Tarafından Onaylanmıştır.
IPL (Foto Epilasyon) Yöntemi
IPL yöntemi kuvvetli bir lamba ışığıdır ve ingilizce “Intense Pulsed Light” kelimelerinin baş harfleridir. “Pulseli yoğun ışık” veya “darbeli kuvvetlendirilmiş ışık” anlamına da gelir. Yaygın olarak “Foto Epilasyon” olarak da bilinir. Çok sayıda ışık dalgaları içerdeiği için pek çok tedavi yöntemi olarak kullanıldığı gibi genelde olarak epilasyon amaçlı kullanılır. Tamamına yakını tedavi sırasında ve sonrasında risk taşımaktadır. Dalga aralığı ne kadar geniş ise tehlike o kadar büyüktür (400-1200 nm). İlk üretilen IPL cihazları ile Uzak Doğu ülkelerinde üretilen son model cihazlar bu grupta yer alır. Dalga aralığı ne kadar dar ise güvenlik o kadar sağlamdır (700-950nm, 800-950 nm).

Nd-Yag Kalıcı Epilasyon Epilasyon
Nd-Yag kalıcı epilasyon Dalga boyu 1064 nm olan bir kalıcı epilasyon cihazıdır ve cilt tipi ayırmaksızın her türlü cilde kolayca uygulanabilir. Nd-Yag de Alexandrite gibi uygulama yapılan hastada acı hissini en aza indirmeyi amaçlayan bir yapıya sahiptir uygulama süresi uzun bir zaman dilimini kapsamaz. Bu cihazla daha çok vasküler tedaviler yapılmaktadır (kılcal damar varis tedavisi).
Alexandrite Kalıcı Epilasyon
Alexandrite kalıcı epilasyonun yaydığı dalga boyları (755 nm) en güçlü şekilde kıldaki melanin adlı siyah boya maddesi tarafından direkt emilerek tahrip olarak çevredeki dokuları minimum seviyede etkiler. Kalıcı epilasyon başarısı kanıtlanmış olan alexandrite uygulamasına hız çok önemli bir unsurdur.

Yoğun çalışma hayatında bulunan kişiler kendi bakımlarına dahi zaman ayıramamaktadır. Alexandrite kalıcı epilasyon, hızlı olma özelliği sayesinde kalıcı epilasyon cihazları arasında en çok tercih edilen makinelerdendir. Kalın kılların yok edilmesinde oldukça başarılıdır. Yaz aylarında kalıcı epilasyon uygulaması uygun ve sağlıklı değildir. Bu nedenler yaz aylarında epilasyon seanslarına ara verilmelidir.* Bu yazılar bilgilendirme amaçlıdır.

İletişim Formunu doldurun biz sizi arayalım!

    Call Now ButtonBize Ulaşın