Kalıcı Epilasyon - Epiladerma
Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi işlemidir. Kişinin kıl kökü yapısına göre farklı seanslarla neticelenen lazer epilasyon, kıl köklerine uygulanarak kökleri kalıcı olarak tahrip eder ve tüy gelişimini engeller. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin genel kaygısı estetik ve güzellik algısı olsa da sağlık için de oldukça faydalıdır. Lazer epilasyon uygulanmadan önce cilt tipi, ten rengi ve kıl rengi ve yapısı incelenir. Bu inceleme sonucunda buz lazer epilasyona başlanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 40 senedir tüm dünyada uygulanan lazer epilasyon lazer ışınlarının tüy köklerine direkt olarak uygulanmasıyla yapılır. Lazer epilasyon ister yüz epilasyonu ister tüm vücut lazer epilasyon ister de bikini bölgesi lazer epilasyon olsun muhakkak öncesinde koruyucu jel sürülür ve ardından lazer atışlarına başlanır. Lazer epilasyonu yapacak olan uzman, cihazı kıl köklerinin olduğu bölgeye temas ettirerek lazer ışınlarını saçmaya başlar. Bu işlemin süresi ve seansı kişinin cilt ve kıl tipine göre değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyonla Tüyler Tamamen Biter Mi?

Kadın-erkek fark etmeksizin birçok kişinin tamamen kurtulmak üzere yaptırdığı lazer epilasyon, her bünyede farklı reaksiyon gösterebilir. Bazı cilt ve kıl yapılarına göre 6-8 seans sonunda kesin sonuca ulaşılmış, yani tüyler tamamen bitebilir iken bazı cilt ve tüy yapılarına göre ise bu süreç daha da uzun olabilir. Tüm vücut lazer epilasyon yaptıran kullanıcıların dahi bölgesel olarak farklı sonuç elde etmeleri oldukça olası bir durumdur. Özellikle bikini bölgesi lazer ve yüz lazer birbirinden farklı deri ve kıl yapısına sahip olduğu için bir bölgede tüyler tamamen biterken bir bölgede az da tüylerin kalması mümkündür. Bu tamamen yapıyla alakalıdır.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

Lazer yaptırmayı düşünen bir kişinin elbette ki en çok merak ettiği sorulardan ikisi ‘en iyi lazer epilasyon cihazı hangisi’ ya da ‘en iyi lazer epilasyon yöntemi hangisi’ dir. Bu sorulara doğru cevabı bulabilmek için soruyu değiştirip ‘benim için en iyi lazer epilasyon hangisi?’ şeklinde sorduğumuzda doğru sonuca varmamız kolaylaşabilir. Teknolojinin ilerlemesi hayatımızda pek çok alanda kolaylık sağladığı gibi lazer epilasyon konusunda da kolaylık ve çeşitliliği arttırdı. Cilt ve kıl tipine göre çeşitlilik gösteren lazer epilasyon cihazları:

1- Alexandrite Lazer: Açık ten ve koyu renk kıl için en ideal cihazdır. Kıl köklerine doğrudan hedef alan Alexandrite lazer, kökleri öldürerek kılların bir daha çıkmamak üzere dökülmesini sağlar. Yaz aylarında özellikle güneşe maruz kalan bölgelere işlem yapılmaz ve ara vermek gerekebilir. Bayanlarda yüz bölgesinde başarı oranı diğer cihazlara göre daha düşüktür.

2- Diode Lazer: Koyu ten ve koyu kıl için en ideal cihazdır. Dalga boyu diğer cihazlara göre daha uzun olduğundan koyu ten ve koyu kıl yapısına sahip olanlarda dahi en iyi sonucu verir. Yaz –kış ara vermeden işlem yapılabilir. Bayanlarda yüz bölgesi, üst kol ve üst bacak gibi daha ince tüylerin bulunduğu bölgelerde başarı oranları daha yüksektir.

3- Ruby Lazer: Çok açık ten ve açık kıl için en ideal cihazdır. En eski lazer epilasyon yöntemidir. Çok ince kıl yapısına sahip kişilerde bile iyi sonuç verir. İşlem süresi ve seans süresi daha uzundur.

4- Buz Lazer (Buz Başlık): Her ten ve kıl yapısına uygundur. Epilasyonun en acısız ve en hızlı sonuç veren yöntemidir. Buz lazer yöntemi, lazer epilasyon yöntemleri arasında en son teknolojidir. Buz lazer, diğer epilasyon yöntemlerinin tek bir başlıkta toplanmış halidir. Halk arasında bilinen buz lazer diye bir lazer çeşidi aslında yoktur. Buz başlık vardır ve buz başlık daha orijinal olarak Diode lazer sistemlerine teknolojinin bir konfor sunmasıdır. Etkinlik olarak değil sadece seansların daha acısız ve konforlu geçmesini sağlar.
Lazer Epilasyondan En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Lazer epilasyona başladığında en iyi sonucu almak tüm kullanıcıların ortak hedefidir. Cilt ve kıl yapısına uygun cihazla lazer epilasyon uygulandığında seansların düzenli olarak takip edilmesi halinde en iyi sonuca ulaşmak oldukça kolaydır. Yüze lazer epilasyon takribi 4-6 haftada sonuçlanırken tüm vücut lazer epilasyon 6-8 haftayı bulabilir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en iyi sonuca ulaşması için muhakkak cilt tipinin ve kıl yapısının tespit edilmesi gerekir. Ancak bu şekilde kesin bir cevap bulabilir ve en iyi lazer epilasyon işlemi uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok sordukları ve araştırdıkları konular arasında elbette lazer epilasyonun hangi bölgelere yaptırılabileceğidir. Genellikle tüm vücuda uygun olan lazer epilasyon bikini bölgesi, bel, sırt, üst bacak, alt bacak, koltuk altı, alt kol, üst kol ve yüze uygulanabilir. İstenmeyen ve kişiyi rahatsız eden tüylerden kesin olarak kurtulmak için tüm vücut lazer epilasyon yapılabilir. Ancak kişinin herhangi bir hassasiyeti, alerjisi vs var ise muhakkak öncesinde doktoruna danışması tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyonun seans süreleri her bölgede farklılık gösterir. Hem kişinin kıl ve cilt tipine göre hem de lazerin uygulandığı bölgeye göre değişir. Lazer epilasyon işlemlerinin süreleri takriben şöyledir:

Tüm vücut lazer epilasyon: 1-1.5 saat Tüm bacak lazer epilasyon: 20-30 dakika Üst bacak lazer epilasyon: 15-30 dakika Alt bacak lazer epilasyon: 15-30 dakika Yüz lazer epilasyon: 15-20 dakika Genital bölge lazer epilasyon: 15-35 dakika Koltuk altı lazer epilasyon: 5-10 dakika Tüm kol lazer epilasyon: 20-30 dakika

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Seans aralıklarını çok açmamak ve doğru cihazla lazer epilasyonun yapılması halinde tüylerin büyük bir kısmından takribi 8-10 seansta kurtulması beklenir. Lazer epilasyondan en iyi sonucu almak elbette kıl yapısı ve cilt tipine göre farklılık gösterebilir. Bunun için doğru cihazın tercih edilmesi çok önemlidir. Tüm bunların yanında seans aralarını da çok uzatmamak gerekir. Örneğin tüm vücut lazer epilasyon uygulayan birinin iki seans arasında 4-6 haftadan fazla boşluk bırakılmaması gerekir.

Vücudun farklı bölgelerine göre de bu süre değişebilir. Örneğin yüz lazer epilasyon 4-5 haftada istenilen neticeye ulaşılırken tüm vücut lazer epilasyonda bu süre 6-8 haftaya kadar uzayabilir.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer epilasyon sırasında lazer ışınları sadece orta deriye kadar ulaşabilir. Alt katmanlara ulaşamayacağı gibi iç organlara da yayılması ve zarar vermesi söz konusu değildir. Elbette deri hassasiyeti olanların herhangi bir alerjik reaksiyon göstermemesi için konuyla ilgili uzman dermatoloğa danışması tavsiye edilir.

Bu yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Ziyaretçiler bu sitede yayınlanan bilgilerden yola çıkarak teşhis, tedavi, v.b. şeyler yapmamalıdır. Herhangi bir sorununuzda doktorunuza/güzellik uzmanlarımıza başvurmanız gerekir. Sitede yayınlanan bilgilerden yola çıkılarak yapılacak teşhis ve tedavilerden epiladerma.com sorumlu değildir.

İletişim Formunu doldurun biz sizi arayalım!

    Call Now ButtonBize Ulaşın