Depilasyon(Sir Ağda) - Epiladerma

Depilasyon(Sir Ağda)

Kimyasal depilatuarlar kılı parçalayarak kolay ve ağrısız bir şekilde kılı ortadan kaldırırlar. Standart kimyasal depilatuvarlar jel, krem, losyon, aerosol, roll-on şeklinde bulunurlar ve thioglikolik asit tuzları (sodyum thioglikolat ve kalsiyum thioglikolat) içerirler. Bu maddeler 1930’lu yıllardan beri patentli olarak kullanılmaktadırlar. Thioglikolatlatlar saç keratinindeki kükürt bağlarını hidrolize ederek parçalarlar ve böylece deri yüzeyinden kıl ayrılır.

İstenmeyen tüylere karşı yapılan uygulamaların en başında gelen ağda yöntemi ile düzenli uygulamalarda kılların çıkış süredepilasyonsi uzar daha güçsüz ayva tüyü görünümünde çıkarlar. Batıkları engeller, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Özellikle bacak, bikini bölgesi, yüz ve kol altları uygun alanlardır. Eğer kıllar uygun uzunlukta ise iyi sonuç verirler ve alerjik reaksiyon olup olmayacağını anlamak için küçük bir alanda test edilmelidir. göz yakının ve kaşlara uygulanmamalıdır.

Hormonal düzensizlikler, genetik özellikler ve alınan bazı ilaçların sonucu olarak ortaya çıkan tüylenme bir çok kişinin problemi durumundadır. Tüp ağda bir depilasyon uygulamasıdır çünkü kıl kökünü tamamen yok edemez. Ancak son derece sağlıklı bir şekilde tüy probleminin azalmasını çıkış süresinin uzamasını ve tüylerin yapısını incelmesini sağlar.

Merkezimide bu konu ile ilgili olarak İtalya’dan ithal edilen TÜP AĞDA tekniğini uygulamaktayız. Bu sistemin en önemli özelliği tek kullanımlık ve kişiye özel olmasıdır. son derece sağlıklı ve hijyenik bir sistem olan tüp ağda tamamen doğal içerikli olup cilt üzerinde herhangi bir alerjik reaksiyon, kızarıklık yada tahribata yol açmaz.

Ortalama 2,3 uygulamadan sonra batık kıl problemini ortadan kaldırdığı gibi, çıkan tüylerin yapısını inceltici ve çıkış sürelerini geciktirici özelliktedir. Tüp ağda uygulamasından önce ve sonra cilt özel süt, yağ, jel, krem gibi ürünler kullanılarak temizlenir ve dezenfekte edilir.*Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır.
Call Now ButtonBize Ulaşın