Medikal Cilt Bakımı - Epiladerma

MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDİR?
Medikal cilt bakımı, cildin canlılığını ve güzelliğini yeniden ortaya çıkarmak üzere dermokozmetik ürünlerle yapılan işlemdir. Dış ve iç etkenlerden kaynaklı ciltte meydana gelen siyah nokta, yağ birikintisi ve cansız görünümün kısa sürede geçirerek cilde dinamik bir görünüm kazandırır. Medikal cilt bakımı, alanında uzman kişiler tarafından yapılan cilt problemlerinin iyileşmesi için uygulanan cilt tedavisidir. Cilt tipine ve hassasiyetine göre farklı ürünlerle farklı işlemler uygulanarak cilt bakımı en mükemmel şekilde gerçekleşmiş olur. Medikal cilt bakımının diğer cilt bakımlarından ayıran en temel özellik ise kimyasal içermeyen dermokozmetik ürünlerle yapılıyor olmasıdır. Böylelikle cilde hiçbir zarar vermeden ihtiyacı takviyeler ile karşılanır.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NE İŞE YARAR?
Kirli hava ve yanlış beslenmeden kaynaklı olarak ciltte solgunluk, siyah nokta oluşumu ve yağ birikintileri meydana gelir. Evde uygulanan maske tonik işlemleri zamanla yetersiz kalarak cildin solgun ve cansız görünmesine sebep olur. Medikal cilt bakımı, cildi derinlemesine temizleyerek ferahlatır ve tazeler. Cilt tipine uygun dermokozmetik ürünlerle yapılan medical cilt bakımı, cildi derinlemesine temizlemenin yanında cildi besleyerek kırışıklıkların oluşumunu geciktirir. Bununla birlikte cilt tonunu eşitler ve cilde doğal bir parlaklık ve canlılık kazandırır.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NE KADAR SÜRER?
Medikal cilt bakımının süresi cilt tipine ve cilde uygulanacak işleme göre farklılık gösterir. Ancak ortalama bir cevap verecek olursak medikal cilt bakımı takribi 1-2 saat kadar sürebilir.
MEDİKAL CİLT BAKIMI NE SIKLIKLA YAPILMALI?
Cildi derinlemesine temizleyen medikal cilt bakımından en üst düzeyde verim alabilmek için düzenli olarak yaptırılması gerekir. Kirli hava ve yanlış beslenme cildin en büyük düşmanıdır. Cildin cansızlaşmasına ve kirlenmesine neden olur. Her gün giderek artan hava kirliliğinde ve gün geçtikçe değişen beslenme alışkanlıklarımız cildimizin cansızlaşmasına neden olmaktadır. Hal böyle iken cildin canlılığını koruması için her ay düzenli olarak yapılması tavsiye edilir. Cilt bakımı uzmanımızın tavsiye ettiği aralıklar da medikal cilt bakımınızı yaptırabilirsiniz.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? Medikal cilt bakımının nasıl yapıldığı ise en çok merak edilen konuların başında gelir. Medikal cilt bakımından kusursuz bir sonuç almak isteniyorsa profesyonel bir ekipten yardım alınması gereklidir. Medikal cilt bakımına başlamadan önce ilk olarak cilt kir, yağ ve makyaj kalıntısından arındırılır. Ardından buhar ile yumuşatılarak tıkanmış gözenekler temizlenir. Deri altındaki yağ ve kir iyice temizlendikten sonra cildin yatışması için jel uygulanır. Buhar ile gevşeyen deriyi toparlamak için radyofrekans ve tonik uygulanır.
Gevşeyen derinin toparlanması için uygulanan tonik ve radyofrekans işleminin ardından yapılan cilt bakımının uzun süre devam etmesi için maske uygulanır. Maske de temizlendikten sonra cilt tipine ve cildin ihtiyacına göre serum işlemine geçilir. Son olarak güneş kremi de uygulandıktan sonra medikal cilt bakımı gerçekleşmiş olur.
MEDİKAL CİLT BAKIMI FAYDALARI NELERDİR?
Evde yapılan yüzeysel cilt bakımı yetersiz gelmeye başladığı an ciltte kir ve yağ birikmeye başlar. Bu da cildin cansız ve solgun görünmesine neden olur. Solgun görünümün yanında kırışıklıkların oluşmasına neden olarak olduğumuzdan büyük bir görünüm kazandırır. Bu da hem kadınların hem de erkeklerin maruz kalmak istemedikleri bir durumdur. Ancak düzenli olarak medikal cilt bakımı yaptırılması cildin genç, dinamik, canlı ve parlak görünmesin sağlar. İşte düzenli olarak yaptırılan medikal cilt bakımının faydaları:
• Cildi ölü deriden arındırır.
• Deri altında biriken yağ ve kiri derinmesine temizler.
• Anti-aging koruma sağlar.
• Medikal cilt bakımı sonrası cildin kendi kendini onarım aşaması devam eder.
• Cildin nem dengesini sağlar.
• Kan dolaşımını destekleyerek cildin daha canlı ve dinamik görünmesine yardımcı olur.
• Cildi canlandırarak doğal bir ışıltı kazandırır.

PROFESYONEL CİLT BAKIMI SIRALAMASI
1- Cilt tipi analizi
2- Yaşa uygun ürünlerin tespit edilmesi
3- Cilt temizliği
4- Cildin ölü hücrelerden arındırılması
5- Gözenek temizliği
6- Buhar terapisi
7- Siyan nokta ve yağ temizliği
8- Cilt tipine uygun serumla cildi besleme
9- Masaj ve güneş koruyucu sürerek medikal cilt bakımı tamamlanır.

MEDİKAL CİLT BAKIMI VE HYDRAFACİAL BAKIM ARASINDAKİ FARKLAR
Medikal cilt bakımı, cildi derinlemesine temizler ve cilt onarımını uzun süre devam ettirir. Cilde canlılık kazandırır ve kiri-yağı derinlemesine temizler. Hydrafacial cilt bakımı ise, cildi temizlemesinin yanında sivilce gibi cilt problemlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Hydrafacial, güneş ve hava kirliliği gibi zararlı çevresel faktörlerden cildi korumaktadır. Medikal cilt bakımında da hydrafacial cilt bakımında da ciltteki ölü deri tamamen temizlenir. Hydrafacial cilt bakımının burada en önemli farkı ciltteki kızarıklık ve sivilce oluşumu gibi yan etkilerin en az düzeyde olmasıdır.

MEDİKAL CİLT BAKIMI FİYATLARI
Yapılan işleme ve cilt tipine göre fiyat konusu oldukça değişkenlik gösterir. Klasik cilt bakımı, medikal cilt bakımı ve hydrafacial cilt bakımı birbirinden farklı işlem olmasının yanında fiyatları da değişkenlik gösterir. Bizi hemen bu numaraya +90 506 166 3949 tıklayıp arayabilir, anlık kampanyalı fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz!

Formu doldurun sizi arayalım!

    Call Now ButtonBize Ulaşın